seginus yayınları paketler

Dağıtım Ağımız

Yayın 02 Haziran 2016 - 15:19 382 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Dağıtım Ağımız

Seginus yayınlarını seçmeniz için en iyi sebeplerden biriside yayınevimizin sahip olduğu dağıtım ağıdır. Türkiye’nin en kapsamlı dağıtıcıları ile anlaşmamız bulunmaktadır. Bu sayede seginus’tan çıkacak olan eserlerin her birisi kategorisine göre hizmet veren raflara dağıtımcı tecrübesi ile girmektedir. Bir yayınevinin iyi bir dağıtım ağına sahip olması aslında yeni çıkan kitapları dağıtılması için firmalara yollamaktan ibaret bir iş değildir. Dağıtım işi ciddi bir çalışma gerektirir ve bu çalışmanın sürekliliği olmak zorundadır. Yani her bir eserin rafta ki durumu, süresi, satış grafiği, bulunduğu konum yayınevini ilgilendiren bir durumdur. Yayınevi bu bilgileri yönettiği takdirde mutlak surette kitabın satışlarına hakim olabilir ve eserin satış grafiklerini değiştirebilir.

Elbette şunu unutmamak lazımdır ki kötü bir kitap her zaman için satışta başarısız ürün demektir. Çünkü eseriniz kitapçılarda kitap kurtları tarafından öncelikle baskı kalitesi, kapak tasarımı, arka kapak yazısı ve iç sayfaları olmak üzere incelenecektir. Eğer ki bu inceleme veçhelerinden birisi okurun dikkatini olumsuz yöne çekerse eseriniz incelendiği rafa geri koyulacaktır. Bu sebeple yayıncı elinden gelen en güçlü tasarımları, pazarlama tekniklerini, editöryal incelemeyi kitaba aksettirse bile yine de eserin niteliği içeriğinde ki edebi üslup ve yazarın anlatım kabiliyeti ile ilgilidir. Bu sebeple Seginus yayınlarında yazar adaylarına kitabının satışları için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza dair söz versekte, satış yapacağımıza dair söz vermeyiz. Unutmayın; güçlü ve bilindik bir eser mutlaka bütün yönleri ile iyi olan eserdir.

Kitabımın Dağıtım Aşamalarını Anlatır mısınız?

Kitabınız Seginus Yayıncılıkta kısa bir yolculuktan sonra raflara yakışacak güzellikte tasarlandı ve artık eseri dağıtıma verme zamanı geldi. Biz bu aşamada işi dağıtımdan sorumlu pazarlamacımıza veririz. İlk önce piyasaya eserin e-bültenleri yollanır ve ilk nabız yoklanır. Buradan sipariş gelirse kısa zaman içinde yollanır. Sonrasında dağıtım şirketlerine talep yaratılıp bir miktar eser alınması sağlanır. Piyasanın bir kitaba vereceği ilk tepkide mutlak olarak kitabın ismi, arka kapak yazısı, kapak tasarımı büyük rol oynar. Bu sebeple siz önerimiz bu üçlüyü mutlaka derinlemesine düşünmeniz ve kitabınızı satışa yönelik biçimlendirmenizdir.

Sonrasında ürün bütün internet kitap satış sitelerine eklenir ve kitabınızın internette bütün sitelerde satışa çıkması sağlanır. Bu aşamadan sonra bazı büyük kitapevleri ile görüşülerek dağıtım zincirine yeni raflar eklemeye çalışırız. Eğer ki kitabınız bu raflarda bir ay içinde ilgi görmez ise kitapçılar tarafından yavaş yavaş iade olarak yollanacaktır. Seginus yayıncılık iade gelen bir kitaptan asla ümidini kesmez ve hemen başka stratejiler ile kitabın satılmasını teşvik eder.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (18 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazar Menajerliği

Seginus yayınları yazarlarını b...

Siparişe Göre Eserin Basılsın

Günümüzde kitapçılık sektörünün bir bölümü online kitap satış sitelerine kaym...

Kitap Bastırmak İstiyorum

Amatör yazarlar ülkemizde de hatırı sayılır bir zamandır destekli kişisel yay...