seginus yayınları paketler

Editörlük


Seginus yayınlarının editörleri seçkin yazarlardan oluşur. Bu editörler sıradan bir eserin küçük dokunuşlarla nasıl bir başyapıta dönüşebileceğini bilmektedir. Piyasanın şartlarını bilen bu editörler size hem edebi rehberlik hem de satış rehberliği edecektir. Çünkü çok satan romanların argümanları ancak piyasayı tanımış bir sanatçının tecrübesindedir. Siz ücret ödeyen bir yazar olmak ile aslında bizim yazar menajerliği hizmetimizden faydalanmış olacaksınız. Dürüstlük vizyonumuz gereği ise bütün gerçekleri duymaya hazır olmalısınız. Eğer eseriniz gerekenler yapılmasına rağmen değer görmüyorsa size yeni bir başlangıç yapmanızı önereceğiz. Eğer yeterince iyi ama satmıyor ise sizden zaman talep ederek satış grafiklerinizi zamana yayacağız.

Öte yandan yazarlar kişisel yayıncılıkla, bağımsız fikirlerini herhangi bir ideoliji ile yola çıkmış bir yayınevinin editöryal kesintisine uğramadan halka arz edebilme imkanına sahip olmaktadır. Sanat anlayışı hepimizin varlık süreci ile alakalı toplamların bir yansıması olduğu için karşıt fikirlere sahip, kendi varlığı ile eserini manipule eden bir editör ile aynı eser üzerinde mukabele etmek özgür ruhlu bir sanatçı için oldukça zordur. İstekleri karşılanmayan editörler zaten sektörde bulunduğu konum nedeni ile işinizi kolayca ret etme hakkına da sahip olacaktır.

Biz Seginus Yayıncılık olarak ülkemizde bir çok yetenekli yazarın, yayınevlerinin neredeyse imkansıza yakın amatör yayınlatma vizyonları nedeni ile heba olup gittiğini tecrübeler ile görmekteyiz. Bu yüzden işi öncelikle ticari kılıfından çıkararak sistemli olarak planlayıp sonrasında sanatçı avcılığı misyonunu yüklenme çabasındayız. Bu yüzden yazarlarımıza dosyayı al – yayınla mantığının dışında yepyeni bir editöryal hizmet ile yaklaşıyoruz. Bu hizmetin adı Sihirli Dokunuş (Editör). Eğer talep ederseniz yayım sürenizi bir miktar daha uzatır ve size tecrübeli bir yazar ile çalışma fırsatı sunarız.

sihirli dokunuş

Sihirli Dokunuş Nedir?

Tecrübeli bir yazar şunun farkındadır ki; kitap yazmak yazar olmak için yeterli değildir. Sihirli dokunuş eserinizi sizin yeteneğiniz dahilinde kusursuz metinlere çeviren editöryal bir hizmettir. Bu editörlük hizmeti birkaç aşamadan oluşan bir sisteme dayalıdır.

1- Öncelikle yazar ve editör eseri karşılıklı istişare eder ve editör kendi metinlerini sürekli okumaktan algısını kısıtlamış yazar adayına kuvvetli tavsiyeler içeren bir formül sunar.

2- Yazar adayı bu formül ile metnine tekrar dönerek on beş günlük bir süreç içerisinde metnini tekrar düzenler.

3- Sihirli Dokunuş butonumuzu tıkladığınızda karşınıza gelecek örnek üzere, editör yazar adayından gelen metni kendi tecrübesi ile cilalar. Bu sayede ortaya çok daha güçlü eserler ve çok daha bilinçli amatör yazarlar çıkar. Sihirli dokunuş editör ile metinlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Unutmayın; biz Seginus yayıncılık olarak öncelikle nitelikli eserler ortaya çıkarmak ve yetenekli amatör yazarları ülkemize kazandırmak için bu yayınevini kurduk.

 

Editörlerimizin Eserinize Yapacağı Katkılar

 • Eser içi cümle bütünlüğü.
 • Kurgusal anlam bütünlüğü.
 • Duygu bağlamlarını inceleyerek kararsız noktaları tespit ederek yazarı uyarmak(düzeltmek).
 • Karakter diyaloglarının zamanlaması ve karakterin değerleri ile örtüşmesi tutarlılığı.
 • Kurgusal zamanlamanın gerçekçiliği üzerine istişare ve yazar editör arasında bu zamanlamanın ortaklaşa düzenlenmesi.
 • Eserdeki karakterlerin bağlantıları ve kronolojik sıralaması.
 • Kitabın arka kapak yazısı hakkında yazar ile muhasebe. (Yazar arzu ettiği arka kapak yazısını seçer fakat yetkinliği konusunda editörden tavsiye isteyebilir.)
 • Kitap kapağı ismi için piyasa şartlarına bilen editörden tavsiye.

 

Tashih Editörünün Esere Olan Katkısı

 • Eserin tamamında noktalama işaretlerinin düzenlenmesi.
 • Eserin bölümlemelerinin incelemesi. Küçük başlık büyük başlık tesfiyesi.

Sihirli Dokunuş Editörünün Esere Yapacağı Katkılar

 • Eserin tamamında editör hakimiyeti.
 • Bütünsel olarak kurgunun ve metinlerin edebi şartlara ve piyasa şartlarına indirgenmesi.
 • Yazarın arzusu doğrultusunda bölüm ekleme ve çıkarma çalışması.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (32 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

Biz Sizi Arayalım

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Sizi Hangi Saatler Diliminde Arayalım

Size Nasıl Ulaşalım ?
 Telefon E-Posta