seginus yayınları paketler

Gerçek Bir Romancı Ol!

Yayın 31 Mayıs 2016 - 17:38 396 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Gerçek Bir Romancı Ol!

Bu paket yayınevimizin en kapsamlı paketidir. İçeriğinde yayıncı olarak neredeyse size sunabildiğimiz bütün imkanları barındırmaktadır. Bu paket ile yayın dünyasına çok hızlı bir giriş yapabilir, hayranı olduğunuz o büyük yazarların yerinde siz de yer alabilirsiniz. Usta Yazarlar Paketi bizim profesyonel, satış odaklı, sanat dünyasında yer edinmeyi düşünen yazarlarımızı kendi yayıncılık rehberliğimiz ile yönlendirdiğimiz, yayıncılık çevrelerinde tavsiye ettiğimiz yazarların seçimi olan pakettir. Bu paket ile eksiksiz olarak bir yayınevinden kitabını yayınlatan her yazarın sahip olduğu imkanlara sizde sahip olacaksınız. Bu paketimizi seçen yazarlarımız ilk olarak, yayınevimizin ‘telifsiz sözleşme’ kuralından yararlanacaktır. Bu sayede satılan her kitabın ücreti yazarın kendi hakkı olacaktır. Yayınevi kitap yayınlanıp satılmaya başlandıktan sonra hiçbir sözleşme hakkına, süre uzatımına, eseri belirli sürelerde bekletmeye, eserin ücretlerinde pay sahibi olma hakkına sahip olmayacaktır. Fakat bu yüzden Seginus Yayıncılık eserinizi pazarlama dinamosunu asla durdurmaz. Biz sadece kitap basımı ile ilgilenen bir firma değiliz. Bahsettiğimiz üzere baskısı bitip piyasada kendini kanıtlayan yazarlarımıza sözleşmeli yazar olma imkanı sunuyoruz ve hatta diğer yayınevlerine yazar menajerliği yapıyoruz. Çok satan bir kitap her yayıncı gibi bizimde hayalimiz. Böyle nitelikli bir eseri bulduğumuzda yazarımızı her koşulda sonuna kadar değerlendirmek isteriz. Seginus olarak yetenekli yazarlara kapımız sonuna kadar açıktır. Sizde belki edebiyat dünyasının Victor Hugo’su, Kemal Tahir’i ya da kitleleri etkileyecek devlerinden birisiniz ve iyi bir fırsata ihtiyacınız var; o halde fırsatı ilk önce siz kendinize verin ve bize gelerek kitabınızı yayınlatın. Birlikte çalışarak edebiyat dünyasında insanların sizi tanıyabileceği bir noktada konumlandıralım.

 

a- Editörlük Hizmeti

Usta Yazarlar paketimizin en sağlam kalelerinden biri editörlük hizmetimizdir. Bu Paketten çıkacak her kitap yayınevimizin prestijini sağlayan ürünler olacağı için üzerine daha fazla düşmekteyiz. Seginus Yayıncılığın görünen yüzü olan kitaplar kesinlikle iyi bir hikaye örgüsüne sahip olmalı, kapakları piyasanın en iyi grafikleri ile yarışmalı, her bir yazarın bestseller potansiyeline sahip olması için elden ne geliyorsa yapılmalıdır. Kitap yayınlatmak sadece işimizin bir parçası değildir, eserlerimiz bizim sanat kalemizin tuğlalarıdır. İyi bir editör rehberliğinde sıradan metinlerin nasıl birer başyapıta dönüşebildiğine şahit olduk. Çünkü kendi kurgusu ve hikaye örgüsünde körleşen yazar her zaman kendini anlayabilecek bir kurgucunun uyarılarına mecburdur. Kendisi gibi hikaye örgüsünü, diyalog bilgisini, sahne geçişlerini anlayabilen bir kişi ile istişare edebilmek yazarı yalınlıktan ve gözünün önünde duran hataları kaçırmaktan alıkoyar. Editör bir esere ne kadar müdahale ederse etsin asla yazarın isminin önüne geçemez. Sizde bir editör ile çalışmanın ayrıcalığını gördükten sonra asla yalnız başınıza bir eseri tamamlamak istemeyeceksiniz.

Unutmayın, edebiyat dünyasında yer alan bir çok büyük yazarın kitabı eğer başyapıt olarak anılıyorsa; bunda editörlerinin büyük payı vardır. Bizde ülkemizde ret etme sanatına dönüştürülen editörlük sanatını hak ettiği yerde görmek için birçok usta yazarı ekibimize mobil olarak katıp onlara yeni hikayecilerin editörü olma zevkini veriyoruz. Çünkü usta bir yazarın en yüksek hazlarından biri şudur; genç ve yetenekli bir yazarı yönlendirebilmek. Bu sayede iki taraflı sunduğumuz bu dayanışma ile bir çok yeni yeteneğin Seginus Yayıncılıktan ülkeye kazandırılacağını ümit ediyoruz.

 

b- Yurt çapında Dağıtım

Bu pakete sahip olduğunuzda kitabınız yayınlandıktan sonra yayınevimiz yurtçapında kitapçılara eserinizi servis edecek ve talebe göre, kitabınızın içeriğine göre kitabınız raflarda hak ettiği yeri bulacaktır. Aslında Güçlü Yazarlar Paketinde süreç nerdeyse çok uzundur. Diyelim ki eseriniz 3 sene boyunca yayınevimizde kaldı, biz bu halde eserinizi zaten depolarımızda tutacağız ve diyelim ki bu süreçte tekrar insanlardan talepler gelmeye başladı. O halde bu talepleri karşılamamız yine de 1 günü bulacaktır. Mesela eserin kurgusunu üzerine kurduğu konu gündemde popülerlik kazanırsa okuyucular mutlaka o konulara yönelecek ve o kitaba rağbet tekrar artacaktır. Mesela töre cinayetleri ile ilgili yazılmış bir eser… Konusu eğer kamuoyunda tekrar gündeme gelmiş ise konu ile ilgili araştırmalar tekrar canlanacak ve satışlarınızda tekrar kıpırdanmalar başlayacaktır. Biz bu talebe hızla cevap vereceğiz ve kitabınızı üzerinden süreç geçmesine rağmen tekrar kitapevlerine tavsiye edeceğiz. Yani canlanan pazarını sürekli ayakta tutmak için elimizden geleni yapacağız.

Veyahut diyelim ki; eseriniz çıkar çıkmaz edebiyat yetkinliğiniz, kurgu yeteneğiniz yüzünden bir anda tüm ülkede popülerlik kazandı. Bu durumda ise gerekirse eserin diğer baskısını hemen matbaaya sokup, kitapçıların talebini hızla karşılayacağız. Unutmayın Seginus Yayıncılık olarak bizle kitap yayınlatmak için anlaşan yazarlarımızı her şeyden önce ülkemizin yeni yetenekleri olarak görüyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazar Menajerliği

Seginus yayınları yazarlarını b...

Siparişe Göre Eserin Basılsın

Günümüzde kitapçılık sektörünün bir bölümü online kitap satış sitelerine kaym...

Kitap Bastırmak İstiyorum

Amatör yazarlar ülkemizde de hatırı sayılır bir zamandır destekli kişisel yay...

Dağıtım Ağımız

Seginus yayınlarını seçmeniz için en iyi sebeplerden biriside...