seginus yayınları paketler

Hakkımızda


Seginus yayıncılık öncelikle alanında sektör liderlerinden biri olan Seslendirme Ajansı firması, Reklam ve bilişim sektöründe yer alan ve Google Partneri olan HYS BİLİŞİM firması ve büyük yayınevlerinde çalışmış bir yayıncı ve halihazırda yazar olan bir editör tarafından kurulmuştur. Yayınevinin kuruluş amacı öncelikle yayıncılık alanında fark yaratmaktır. Uzun soluklu bir yolculuk planının ilk ayağına destekli kişisel yayıncılık ile başlamak istedik. Çünkü Yayıncılık sektöründe halihazırda lider olan birçok firma rutin düzenleri içinde amatör yazarlara vakit ayırmamaktadır. Biz ise Seginus Yayınları altında birçok yazarı toplayarak daha önce görülmemiş bir dağıtım ağı oluşturmayı planlıyoruz. Çünkü amatör yazarların kitaplarını piyasaya belirli bir ücret ile süren birçok yayınevi yeterli dağıtım ve reklam ağını yazarlara sunmadıkları için halihazırda kitabı yayınlanmış olsa bile kimsenin haberinin olmadığı yetenekli yazarlar mevcuttur.

Biz Seginus olarak kabul ettiğimiz dosyalarda titiz çalışmalar yürüterek öncelikle yazarlarımıza güçlü bir editöryal hizmet vererek ve ardından yayınlanan kitabı hakkı ile tanıtmaya gayret ederek destekli kişisel yayıncılık sektörünü bir ticaret anlayışından uzaklaştırarak mecburi hizmeti bulunan ödemeli bir yayıncılık sektörüne dönüştürmeyi planlıyoruz.

Mecburi Ödemeli Yayıncılık Nedir?

Destekli kişisel yayıncılığın adını bu başlığa çevirmek isterdik ama yeterince karizmatik olmazdı. O halde bu alt başlıkta Mecburi Ödemeli Yayıncılık ile ne kast ettiğimizi anlatalım. Mecburi ödemeli yayıncılık ilkesinin esası, yazarın amatör eserinin ehemmiyetine düzenli ödemeleri sebebi ile sadık kalmaktır. Aslında kulağa biraz kötü gelse de neredeyse hiç şans tanınmayan yazarlar için bizce çok da acımasız kelimeler değil. Yani tam anlamı ile şöyle anlatalım; amatör yazarın satış grafiği olmadığı için köşeye bırakılan kitabının hakkını, onu parlatmaya çabalayarak, yaptığı ödemeleri bir dinamik olarak kabul edip, eseri sattırmaya çalışarak vermek. Bu sayede piyasada kendi dinamiğini kendi oluşturabilen amatör yazarlar vaad ediyoruz. Elbette ki bunun tetikleyicisi biz ve ekibimiz olacağız ve işin sonunda size verdiğimiz hangi sözleri tutmuşuz bunu göreceğiz. Ve elbette bu işin sonunda siz artık çok satan bir yazar iseniz daha Seginus Yayınevinden dışarı çıkmadan karşınıza ne imkanlar gelecek bir görelim.

Letterpress-Logo-MockUp-#1

Yetenek Avcısı Seginus

Öncelikle bizim çalışma prensiplerimizin başını çeken fikir, yetenek avcılığıdır. Biz ödemeli bir yayınevi olarak çalışmamıza rağmen başvuran yazarlarımızın her birine geleceğin yazarları olarak bakmaktayız ve eğer ki bir yazarımızın kitabına piyasadan güçlü tepkiler geliyor ise ona olan desteğimizi artırarak ve hatta ikinci baskıya ulaştıysa ona başka bir yayınevinden sözleşme ve telif ücretli bir yazar olma imkanı sunarak artık eserleri için ödeme alan bir yazar profili oluştururuz. Yani biz piyasada denediğimiz yazarlardan iyi tepkiler aldığımız anda işin akışını değiştirip ödeme alan değil ödeme yapan bir yayınevine dönüşüyoruz. Bunun için kitabınızın ilk baskısının bitmesi, kitapçıların, internet kitapçılarının tepkilerini öğrenmemiz gerekiyor. Güçlü ama çok güçlü bir yazar olmak için Seginus yayıncılık kapılarını sonuna kadar size açıyor.

 

SEGİNUS İLE YOLA ÇIKMAK SİZE NE KAZANDIRIR
Seginus ile yola çıkmak öncelikle size dürüst ve sözünde duran insanlar ile çalışma fırsatı sunar. Tabii ki sizin beklentiniz profesyonel olanaklar fakat bu olanakları size yerinde, zamanında ve tam kararlılıkla sunmayan profesyoneller sizin hayallerinize rehberlik edemez. O halde bizim ile masaya oturup hayallerinizi anlatmalı ve sabırla bekleyip neler yapabildiğimizi görmelisiniz. Bir anda bütün dünyanın ayaklarınıza gelmesini, kitaplarınızın altı ayda bestseller olmasını beklemeyin. Çünkü yayımlanma süreci öncelikle sabır ve titiz çalışmayı gerektirir. Bir çok büyük yazar önceleri yayıncılık dünyasında değer bulamazken 3. Veya 4. Kitabında başarıya ulaşmış, hayran kitlesi edinmiş ve ondan sonra hayranları tarafından yeniden gösterilen ilgiyle ilk eseri tekrar hayat bulmuştur. Bu yüzden beraber beklemeli ve hareket etmeliyiz. Bizi her gün aramanız sonuçları değiştirmez fakat eğer ki bize güvenip sizde bağlantılarınızı kullanarak belirli bir şöhret edinirseniz mutlaka taşlar yerinden oynayacaktır. Size sunduğumuz paketleri kullanarak sosyal medya ayağınızı kuvvetlendirip tanınırlığınızı artırırken, bizde sizi pazarlamak üzere uzun bir süreçte kitabınızın tepki dinamiklerine göre Pazar oluşturabiliriz. Ama unutmayın ki yetersiz bir kitap, ne yaparsak yapalım belirli bir seviyenin  üstüne çıkamayacaktır. Hatta 100 adet satsa iyidir. Kitabınız kulaktan kulağa yayılıp bir etki yaratmıyorsa bizim yapabileceğimiz fazla bir şeyde kalmaz. O halde siz pes etmeyip yeni bir esere başlamalı. Hatta editörümüz ile beraber oturup eksikliklerinizi istişare etmeli, yeni bir eser meydana getirmelisiniz.

Bizim dağıtım konusunda ki yetkinliğimiz diğer yayınevlerinden farklı bir sistem içerir. Zira bizim bünyemizde, kitabınızı raflara çıkarmak için uğraşan bir pazarlama sorumlusu kitapçılara baskı yapacak ve eserinizin konulduğu rafları bile inceleyecektir. Bu sayede eseriniz piyasada ki canlılığını yitirmeden, satış ivmesini kaybetmeyecektir. Bunlar elbette söylediğimiz gibi uzun bir süreçte sizde beklenti yaratması gereken etkenler. Siz bu arada ikinci eserinizi yazmaya başlayabilir ve yayıncılık dünyasında duyulmaya başlayan isminizin büyüsünü ikinci bir kitap ile cilalayabilirsiniz.

Ödeme Sadakati

Seginus olarak ödemeler konusunda bize mutlaka güvenebilirsiniz. Biz yazar adaylarımızı ticari bir araç olarak değil, inşa ettiğimiz kalemizin burçları olarak görüyoruz. Sizi üzmek veya elimizden kaçırmak istemeyiz. Aksine size yeni eserler yazdırıp ünlü bir yazar olmanızı sağlamak ve yayınevimizin ismini beraber yükseklere çıkarmak isteriz. Bu sebeple Seginus’ta herhangi bir maddi problem ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Çünkü biz öncelikle sektörde belirli bir yeri olan iki firmanın isim prestijini de kollamak mecburiyetindeyiz. Bu sebeple gerek kitabı basarken sizden talep ettiğimiz ön ödeme konusunda, gerek kitabın tamamı için ödeme yapmanız gerektiğinde, gerekse ödeme alma zamanlarınız geldiğinde bize güvenmelisiniz. Çünkü sizler firmamızın müşterileri değil, yayınevimizin sanatçılarısınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

Biz Sizi Arayalım

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Sizi Hangi Saatler Diliminde Arayalım

Size Nasıl Ulaşalım ?
 Telefon E-Posta