seginus yayınları paketler

Harika Kapaklar

Tasarım 02 Haziran 2016 - 18:17 647 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Harika Kapaklar

Yayıncılığın belki de en ilginç taraflarından biride kitap kapaklarının tasarımıdır. İlginç olmasının sebebi ise, yayım dünyasında çok satan birçok eserin müşterisini kendine tasarımı ile çağırmış olmasıdır. Bu ciddi bir gerçektir ve artık geçmişe oranla para kazandıran bir alan olan yayıncılık sektörü yazar rağbetinden dolayı sayısız müfredata kavuşmuştur. Bu sebeple raflarda ki bu sayısız eserin arasından sıyrılmak için öncelikle yapılabilecek en büyük hamle göz alıcı bir kitap kapağı tasarlamaktır. Hatta tasarımda ileriye giderek lokal lak, bölgesel lak, gofre, yaldızlı gofre gibi kabartma ve parlatma seçenekleri kullanarak okuyucuların ilgisi çok daha fazla cezbedilebilir.

kitap kapağı tasarlama

Öte yandan kitap kapakları iyi sanatçılara emanet edildiğinde ortaya çıkan görselde çoğu zaman eserin mahiyetine ve niteliğine dair birçok ipucu elde edilebilir. Hatta kolaj görseli hazırlayan iyi bir sanatçı kitabın ortalarında yarattığınız heyecanın gerçekliğini ilk bakışta okuyucuya yansıtabilir. İşte kitap kapağı tasarımı bu yüzden muazzam derecede önem arz etmekte ve iyi bir yayıncı olmanın altın kuralları arasında yer almaktadır.

Biz Seginus Yayınları olarak grafik tasarımın bu altın önemini bildiğimizden dolayı yazarlarımıza piyasada ki en şık kapakları sunmayı gayret ediniriz. Çünkü biliyoruz ki amatör bir yazar henüz okuyucu kitleleri tarafından bilinmemekte ve eserini satmak için her türlü yetkin argümana ihtiyaç duymaktadır.

Seginus yayınlarında genel kitap formatı:

Boyut: 13.5-21 cm

Kapak: 300 gr karton kapak – 4 renk baskı

Kitap içi: 1. Sınıf kitap kağıdı

Lokal Lak: Kitap kapağında arzu ettiğiniz belirli yerlerin; yazılar, resimler veyahut sadece bir yıldırım efekti… Arzu edilen bölgenin parlak basılmasına matbaacılıkta lokal lak denilir. Kitabınızın fark yaratan cilalı, parlak bölgesi tasarımınızı baştan aşağıya daha mükemmel bir görünüme kavuşturabilir. Baskınıza lokal lak eklettirmek isterseniz sizden her baskı adedi için 1,5 tl fazladan ücret talep ediyoruz.

Gofre: Mesela kitabınızın ismi ‘Soğuk Geceler’. Harika bir tasarımı var ve siz sadece yazı bölgesinin kabarık ve dokunulduğunda ve bakıldığında fark yaratan biçimde olmasını istiyorsunuz, o halde gofre baskı sizin için harika bir çözüm. Baskınıza gofre eklettirmek isterseniz sizden her baskı adedi için 1,5 tl fazladan ücret talep ediyoruz.

Yaldız: Klasik yaldız süslemesinin kitap kapağınızda olduğunu düşünün. Parlak ve istediğiniz renkte. Mükemmel bir seçim olabilir. Baskınıza lokal lak eklettirmek isterseniz sizden her baskı adedi için 1,5 tl fazladan ücret talep ediyoruz.

Aslında Seginus Türkiye’nin tecrübeli matbaalarından biri ile çalıştığı için standart kapak baskımız bile sizi yeterince etkileyecektir. Unutmayın yukarıda saydığımız baskı çeşitleri standartların ötesinde tasarımlar içindir ama standart bir kapak ile piyasanın %90’ının kullandığı ölçüleri biz zaten size sağlıyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazar Web Sitenizi Oluşturalım

Seginus yayınlarının bütün yayın tanıtım hizmetleri en üst r...

Kitabınız Harika Görünsün

Kitabınızın piyasa şartlarında tutunabilmesi için her yönden...

Kitabını Kendin Tasarla

Bir kitap hayal edin. Her bir d...