seginus yayınları paketler

Kitap Yazmak

Blog 28 Haziran 2016 - 15:38 187 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN KİTAP YAZMAK

Mükemmel hikayeleriniz var ve bunları kısa zamanda kağıda dökerek yayınlatmak istiyorsunuz. O halde bu makalemiz ilginizi çekecek. Gerçek bir kurgucu tarafından amatörleri yazmaya teşvik etmek amaçlı oluşturulmuş, sadece bizim veritabanımızda bulunan bu özgün makaleyi okuyarak sizde kısa sürede eserinizi yazıya döküp yayın dünyasına merhaba diyebilirsiniz.

Kitap yazmak meşakkatli bir iştir. Sanatın bütün dalları gibi aşama aşama ustalık gerektirir. Yazarın ustalığı sadece iyi bir kurgucu olmak değil aynı zamanda iyi bir diyalog yazarı olmak, diyalogları gerçekçi yazabilmek, diyalog zamanlaması, karakterin zihin yapısına göre hitabeti, kurgunun geçmiş parçaları ile gelecek parçalarını birleştirebilmek, heyecan ve durağanlık zamanlaması ve bunun gibi birçok yerde kendini belli eder. Elbette yazar olma arzusu, yüreğinizden taşan hislerin, çığlıkların bir tezahürüydü ve bu hisler sizde kitap nasıl yazılır sorusundan önce ‘anlatmalıyım’ arzusunu öne çıkardı. Bu sayede parmaklarınız en yakın kaleme sarılıp zihninizde sizin parçalarınız olan hatıraları kararak hayali bir kurgu yarattı.

Şimdi kısa yoldan kalbinizden ve zihninizden dışarı taşan hikayenizi kağıda dökmenin yollarını inceleyelim. Bu rehberi dikkate alarak iyi bir roman bile yazabilirsiniz. Makalemiz adının verilmesini arzu etmeyen iyi bir romancı tarafından oluşturulmuştur, bunu unutmayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR