seginus yayınları paketler

Online Yazarlar Paketi


Online Yazarlar Paketi

Online Yazarlar Paketi

Online Yazarlar, Usta Yazarlar Paketi ile kıyasla, yayıncılık detaylarını nispeten daha az içeren hizmetlerimizdendir. Aslında biz Seginus Yayınları olarak amatör yazarlar için en uygun paketi Online Yazarlar Paketi olarak görüyoruz. Çünkü henüz yeni ve amatör bir yazarın ilk adımını çetin piyasa dağıtım ve satış ortamlarından önce, binlerce baskı almadan talebe göre baskı yapılan online yazarlar paketimiz ile atması, yayıncılık geleceği ve piyasaya ile tanışma şartları bakımından çok daha uygundur.

Online Yazarlar Paketimizde, yazar eserinin yayınlanması için en başta sayfa sayısına göre bir ücret ödeyecek ve sonrasında eseri ne kadar satarsa satsın bir daha baskı hizmetleri ödemesi yapmayacaktır. Çünkü ilk başta ödenen ücret talebe göre baskı için oluşturulacak eser tasarımının ve editörlük hizmetlerinin ücretidir. Sonrasında eser ne kadar satarsa satsın yazardan asla para alınmayacak, hatta her 3 ayda bir yazara eserin etiket fiyatının %20’si kitap maliyeti düşüldükten sonra satışı oranında ödenecektir. Unutmayın, eserin etiket fiyatını siz belirliyorsunuz ve bu fiyattan kitap baskı maliyeti çıkartıldıktan sonra kalan ücretin %20’sini alıyorsunuz. Yani kitabın baskı maliyeti tek fiyata indiriliyor ve her satışta bu ücret yayınevi tarafından otomatik olarak temin ediliyor. Kısa bir hesap ile; eserinizin etiket fiyatını 20 tl olarak belirlediniz. Baskı maliyeti ise 6 tl. Kalan 14 tl ücretin %20’si satış oranınıza göre size geri ödenir. Böylelikle asla baskısı tükenmeyecek bir eseriniz olur ve gelecekte eseriniz binlerin üzerinde adetlerde satış rakamlarına ulaşsa bile matbaa baskısı yapmak zorunda kalmazsınız ve yayınevimiz her bir satış için kitabınızı baştan üretmeye devam eder. Siz kılınızı kıpırdatmadan sadece kitaplarınızın satışlarından gelecek olan parayı alırsınız.

Bu paketimizde aynı zamanda kararlı bir dağıtım çalışmasıda mevcuttur fakat usta yazarlar paketinde ki kadar kapsamlı ve klasik yayıncı dağıtımı metodları uygulanmaz. Yani dağıtım olarak sadece kitabevlerine eserinizin bültenleri gönderilir. Seginus Yayınları eserinizi sık sık bültenlere ekleyip kitabevlerine hatırlama amacı ile gönderir ve eğer ki sipariş gelirse kitabı basarak talebe karşılık verir.

Online Yazarlar Paketinde Tam Olarak Kitap basımı

Bu paketin en önemli özelliği talebe göre baskı seçeneğidir. Yani eseriniz kusursuz bir şekilde basıma hazırlanır fakat matbaaya verilmez. Bunun yerine matbaa kalitesinde dijital baskısı talep adedince alınır ve satışlar karşılanır. Mesela d&r firmasından eserinize 6 adet sipariş geldi. O halde biz zaten elimizde hazır tuttuğumuz mizanpaj ve kapak dosyanızı digital baskıya yolluyoruz ve talebe göre ürettiğimiz eserinizi arzu eden, sipariş veren firmalara yolluyoruz.

Bu pakete sahip olduğunuzda yayınevimizin birçok hizmetinden faydalanmanız söz konusu. Bize sunulan eserlere ticari bir göz ile bakmadığımızı söylemiştik. Online Yazarlar paketini satın alan yazarlarımızın eserleri de dikkatli bir editör çalışmasına maruz kalacaktır. Hatta eğer ki çok güçlü bir eser ile karşılaşırsak bu eseri hardcopy olarak piyasaya sürme konusunda bile sizinle masaya oturabiliriz.

Bu paketi satın aldığınızda faydalanacağınız hizmetlerden bahsedelim.

a-Dijital Baskı İle Talebi Karşılamak

Eserinizi bize getirdiniz ve Online Yazarlar paketini kendinize uygun gördünüz. O halde birlikte çıktığımız yolculuğun amacı; tüm internet kitapçılarının (d&r, Kitapyurdu, İdefix, Babil…) dijital raflarına çıkmak ve talebe göre kitaplarınızı dijital baskı ile üreterek kitapçılara yollamak. Bu sayede büyük baskı masraflarından kurtulacaksınız ama yayıncılığın mihengi olan kitapçı raflarından tamamı ile olmasa da mahrum kalacaksınız. Fakat kararlı bir yolculukta; eserlerini planlamış ve zamana yaymış bir yazar profilinin takviminde, basılı ve çok satan kitapların ilk durağı olarak online bir yazar olmak aslında gayet mantıklı bir eylemdir. Günümüzde kendi sanat eserlerini yöneten sanatçıların tek amacı, eserlerinden para kazanarak sonrasında meydana gelecek eserlerine yoğunlaşabilecek maddi rahatlığı sağlamaktır.

Şimdi gelin Online Yazarlar Paketinin yayınlanma haritasına bir göz atalım.

a.a-Eseriniz profesyonel bir tashihten geçirilecek, editörümüz cümle dizilimlerine müdahale edecektir.

a.b-Kitabınızın profesyonel bir kapak tasarımı ve kitap içi dizgisi yapılacaktır.

a.c-Matbaa baskısı haricinde tamamen hazır halde olan kitabınız Türkiye’nin bütün online yayınevlerine ve gerçek kitapçılara talep doğrultusunda dijital baskı ile gönderilecektir. Bu talebi oluşturmak için yayınevimiz elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Online Yazarlar paketini satın alan yazarlarımıza editör hizmetini yoğun olarak tashih alanında ve riyoruz. Bu sayede yazarlarımızın kitabını internetten bir akademisyen dahi satın alsa kusur göremeyecektir. Kapak tasarımı bile piyasada ki en iyi yayınevleri ile yarışacak kadar detaylı bir grafik tasarıma sahip olacaktır.

b- Eserinizi Değiştirme Fırsatı

Evet bu yayın paketimizin ilginç yanlarından biri şudur ki; kitabınızın içeriğini, cümlelerini, diyaloglarını, ibarelerini her daim değiştirebilme imkanınız vardır. Eğer bizden böyle bir arzuda bulunursanız, kitabınız halen online kitapçılarda satılmakta iken içeriği değiştirebilir ve sonrasında kitabınızın satışına yeni içeriği veya düzeltmeleri ile devam edebilirsiniz. Bu sayede yayın hayatından kopmadan eserinizi kusursuz bir noktaya ulaştırabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

Biz Sizi Arayalım

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Sizi Hangi Saatler Diliminde Arayalım

Size Nasıl Ulaşalım ?
 Telefon E-Posta