seginus yayınları paketler

Sihirli Dokunuş (Editör)

Editöryal 02 Haziran 2016 - 16:29 416 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Sihirli Dokunuş (Editör)

İyi bir Editör müdahalesi ile sıradan bir kitabın başyapıta dönüşebileceğini biliyor musunuz?

Sihirli Dokunuş (Editör)

Seginus yayınlarının ödemeli yayıncılık sektörüne getirdiği en önemli nitelik artırımı kesinlikle editör hizmetidir. Çünkü amatör yazarlara hizmet veren bir yayıncılık alanında hizmet vermek istiyorsanız size gelen eserleri muhakkak metinleri stabil, konuya hakim, anlatımın ayrışan uçlarını bağlayabilen, piyasa şartlarına uygun edebi niteliğe sahip bir hale ustaca getirebilmelisiniz. Biz bu anlamda oldukça başarılı hizmet verdiğimize inanıyoruz. Çünkü sanatsal yatırımımızı bu yönde yaptık. Editörlerimiz yazarlardan oluşmaktadır. Tecrübeli bir yazarın editörlük görevini yapması demek; muhakkak güçlü amatör metinler üretmek anlamına gelmektedir. Bu çalışma prensibi ile size ödeme yapan yazarlarınızı şereflendirmiş olursunuz. Çünkü yazarlarınıza sadece para karşılığı yayıncılık hizmeti vermek ile kalmaz aynı zamanda gelişimlerine çok büyük katkılar yapabilirsiniz. Bu editör hizmetleri Seginus’ta standart ücretlere tabidir. Fakat bizim ekstra bir editöryal hizmetimiz daha mevcuttur. Editöryal uygulamalar için bir başka makalemiz için editörlük sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sihirli dokunuş uygulaması editör hizmetlerimizin yanında yer alan fakat ekstra ücrete tabi olan bir gözden geçirme metodudur. Uygulaması sayfa başına 2.5 ₺’ dir. Bu hizmetin etkinliği bir kitabı neredeyse kusursuz bir piyasa metni haline getirme yetisine sahip olmasıdır.

Amatör Metin

O günün gecesinde Ahmet’i kimse görememişti. Çünkü Ahmet incinmiş ve içine kapanmıştı. Babasının söyledikleri ona o kadar ağır gelmişti ki; kafasında babasına dair bütün iyi düşünceleri silivermişti. Çünkü Ahmet bu sözleri hak edecek kadar kötü bir oğul olduğunu düşünmüyordu.

 

Editör Metni

Günün gecesinde Ahmet’i kimse görememişti. Ahmet babasının kırıcı sözlerinden dolayı oldukça incinmiş ve evin yolunu tutmamıştı. Babası Refik Bey onun hakkında belki de bir evlada söylenebilecek en ağır ithamlarda bulunmuştu. Aslında mesele bu değildi! Mesele Ahmet’in zaten böyle bayağı insani vasıflara sahip olmamasıydı. Bu yüzden eve dönmemiş…

 

Editör yönlendirmesi ile sizde amatör veya profesyonel metinlerinizi piyasa şartlarına uygun, mantık kararlığı oturmuş, kurgusal verimliliği artırılmış, duygu yoğunluğu gerçekliğe uygun bir hale getirebilirsiniz. Editör çalışmasının en önemli yönü, kendi metinlerine karşı artık körleşmiş yazarı tekrar kendi metnine aşina etmektir. Her zaman için bir editör müdahalesi yazarın metnini yabancılaştırıp ona tekrar bakmasını sağlamaktadır.

Unutmayın ki tüm dünyada yayıncılık sektöründe yani edebiyat sanatında birçok bestseller olmuş kitap birer editörlük harikasıdırlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seginus İle Tanının

SEGİNUS YAYINLARI İLE TANININ

Telif Haklarınız

Evet, çok çalıştınız ve hasatı toplama zamanı geldi. Eserinizin çok satacağına inanıyorsunuz ve yayınevleri...