seginus yayınları paketler

Usta Yazarlar Paketi


Usta Yazarlar Paketi

Bu paket yayınevimizin en kapsamlı hizmetlerini içerir. Yayın prosedürleri ve satış planlamaları bakımından klasik yayınevlerinin bir yazara sunabileceği bütün imkanları barındırmaktadır. Usta yazarlar paketini satın alarak yayın dünyasına çok hızlı bir giriş yapabilir, hayranı olduğunuz o büyük yazarların yerinde siz de yer alabilirsiniz. Usta Yazarlar Paketi bizim profesyonel, satış odaklı, sanat dünyasında yer edinmeyi düşünen yazarlarımızı kendi yayıncılık rehberliğimiz ile yönlendirdiğimiz, yayıncılık çevrelerinde tavsiye ettiğimiz yazarların seçimidir. Bu paket ile eksiksiz olarak klasik bir yayınevinden kitabını yayınlatan her yazarın sahip olduğu imkanlara sizde sahip olacaksınız. Usta yazar anlaşmasını yapan yazarımız ilk olarak yayınevimizin ‘telif hakları tamamen yazara ait sözleşme’ imkanından yararlanacaktır. Bu sayede satılan her kitabın ücreti yazarın kendi hakkı olacak ve altı ayda bir düzenli olarak hesabına yatırılacaktır. Yayınevinin kitap yayınlanıp satılmaya başladıktan sonra yazar ile zamansal zorunlu bir birlikteliğe ve süre uzatımına, eseri yayınevi arzusuna göre bekletmeye, eserin ücretlerinde pay sahibi olmaya hakkı olmayacaktır. Eğer ki yazar daha organize satışlar ve daha büyük satış oranları arzu ederse Seginus yazar menajerliği imkanından faydalanmayı talep edebilir ve satış sorumlusuna telif ücretinden pay verebilir. Fakat Seginus Yayıncılığın standart satış prosedürleri zaten klasik yayıncıların satış mantığı ile birebir örtüşmektedir. Yani kitabınızı yayınlattıktan sonra satış elemanlarımız eserin satılması için inanılmaz bir gayret sarf edecektir. Seginus yayınları şartlar ne olursa olsun eserinizin pazarlama dinamosunu asla durdurmaz. Çünkü biz sadece kitap basımı ile ilgilenen bir firma değiliz. Baskısı bitip piyasada kendini kanıtlayan yazarlarımıza sözleşmeli yazar olma imkanı bile sunuyoruz ve hatta diğer yayınevlerine pazarlama menajerliğini yapıyoruz. Çok satan bir kitap her yayıncı gibi bizimde hayalimiz. Satışları yüksek, edebi olarak dişe geçen nitelikli bir eseri bulduğumuzda yazarımızı her koşulda sonuna kadar değerlendirmek isteriz. Seginus olarak yetenekli yazarlara kapımız sonuna kadar açıktır. Sizde belki edebiyat dünyasının Victor Hugo’su, Kemal Tahir’i ya da kitleleri etkileyecek devlerinden birisiniz ve iyi bir fırsata ihtiyacınız var; o halde fırsatı ilk önce siz kendinize verin ve bize gelerek kitabınızı yayınlatın. Birlikte çalışarak sizi edebiyat dünyasında insanların tanıyabileceği bir noktada konumlandıralım.

Usta yazarlar paketini seçen bir yazar klasik bir yayınevinde kitap yayınlamak hangi aşamaları gerektiriyorsa, başlangıçtan sonuna kadar bütün aşamaları profesyonel şekilde yayınevimizden alır. Her biri alanında ustalaşmış yayıncılarımızın desteği, işçiliği ve yönlendirmesi ile bir kitap edebi beğeniden, satış dinamiğine kadar en iyi şartlar altında hazırlanır. Gelin Usta yazarlar seçimi ile hangi yayıncılık aşamalarından geçeceksiniz bir göz atalım.

 

a- Editörlük Hizmeti

Usta Yazarlar paketimizin en sağlam kalelerinden biri editörlük hizmetimizdir. Bu Paketten çıkacak her kitap yayınevimizin prestijini sağlayan eserler olacağı için üzerine daha fazla düşmekteyiz. Seginus Yayıncılığın görünen yüzü olan kitaplar kesinlikle iyi bir hikaye örgüsüne sahip olmalı, kapakları piyasanın en iyi grafikleri ile yarışmalı, her bir yazarın bestseller potansiyeline sahip olması için elden ne geliyorsa yapılmalıdır. Kitap yayınlamak sadece işimizin bir parçası değildir, eserlerimiz bizim sanat kalemizin tuğlalarıdır. İyi bir editör rehberliğinde sıradan metinlerin nasıl birer başyapıta dönüşebildiğine şahit olduk. Çünkü kendi kurgusu ve hikaye örgüsünde körleşen yazar her zaman kendini anlayabilecek bir kurgucunun uyarılarına mecburdur. Kendisi gibi hikaye örgüsünü, diyalog bilgisini, sahne geçişlerini anlayabilen bir kişi ile istişare edebilmek yazarı yalınlıktan ve gözünün önünde duran hataları kaçırmaktan alıkoyar. Editör bir esere ne kadar müdahale ederse etsin asla yazarın isminin önüne geçemez. Sizde bir editör ile çalışmanın ayrıcalığını gördükten sonra asla yalnız başınıza bir eseri tamamlamak istemeyeceksiniz.

Unutmayın, edebiyat dünyasında yer alan birçok büyük yazarın kitabı eğer başyapıt olarak anılıyorsa bunda editörlerinin büyük payı vardır. Bizde ülkemizde ret etme sanatına dönüştürülen editörlük sanatını hak ettiği yerde görmek için birçok usta yazarı ekibimize mobil olarak katıp onlara yeni hikayecilerin editörü olma zevkini veriyoruz. Çünkü usta bir yazarın en yüksek hazlarından biri şudur; genç ve yetenekli bir yazarı yönlendirebilmek. Bu sayede iki taraflı sunduğumuz bu dayanışma ile birçok yeni yeteneğin Seginus Yayıncılıktan ülkeye kazandırılacağını ümit ediyoruz.

b- Kitap Tasarımı

Bir yazar olarak muhakkak şunu biliyorsunuzdur ki, çok satan bir eser tüm yönleri ile kusursuz olan bir eserdir. Edebi niteliği yüksek bir eserin kötü bir kapakla piyasa sürüldüğü düşünülemez. Kitap içi dizgisinin kötü, fontlarının okunamaz olduğu düşünülemez. Çünkü dediğimiz gibi; satan bir eser tüm yönleri ile iyi olan eserdir. Eserinizin kapağı rafların üzerinde daha ilk bakışta dikkat çekmeli, ön kapak grafiği, resim kolajı ve font betimlemeleri eserin içeriği hakkında fikir vermelidir. Arka kapak yazısı kitabın içeriğinden özenle seçilmiş veya editör tarafından 2. Kişi ağzından yazılmış, kısa ve öz kurguyu tanıtan birkaç paragraf olmalıdır. İç dizgi eserin konu ve kurgu niteliğine göre fontları özenle seçilmiş ve okunaklı olmalıdır.

İşte tüm bu tasarım özellikleri bir araya geldikten sonra kitapçılarda gezinirken veyahut internette eser incelerken okuru etkileyecek birçok detay bir araya getirilmiş olur. Unutmayın amatör bir eserin en büyük silahı başlı başına eserin tasarımıdır. Çünkü amatör yazarlara değer veren kitap kurtları, kitap alışverişlerinin yanına her zaman için nitelikli görünen amatör yazarların eserlerini eklerler ve Seginus yayınlarından çıkan eserlerin tümü bu niteliğe sahiptir.

c- Yurt çapında Dağıtım

Usta yazarlar paketinin en derin içeriklerinden biride geniş dağıtım ağıdır. Çünkü büyük bir yazar olmak isteyen ve bize başvuran yazarımızın adını yayıncılık dünyasında yeterince duyurmamız için eserini çokça satıp bir okuma ağı oluşturmamız gerekmektedir. Bu yüzden ilk satışlar sonunda en azından okuyanların kulaktan kulağa bir tavsiye ağı oluşturması şarttır. Şu bir gerçektir ki edebiyat dünyasının en büyük tanıtım silahı her zaman için eser tavsiyesidir. Kitabınızı ne kadar çok kişiye ulaştırabilirsek ve kitabınız gerçekten okurları heyecanlandırıyor veya duygulandırıyor ise, mutlaka tavsiye edilecek ve bu satışlarınıza yansıyacaktır.

Satış Başlıyor

Kitabınız yayınlandıktan sonra yayınevimiz yurt çapında kitapçılara eserinizi servis edecek ve talebe göre, kitabınızın içeriğine göre kitabınız raflarda hak ettiği yeri bulacaktır. Bu süreçte eğer ki eseriniz okuyucuların ilgisini hızlı bir şekilde çekti ise dağıtımcılar eserinizin devamını yayınevimizden talep edecektir. Satışlar eğer ki standartların üzerine geçerse mutlaka devamı gelecektir. Bu arada internet kitap satış sitelerinde satışlarınız işin bir başka aşamasıdır. Güçlü yorumlar alan kitabınız her geçen gün internetten daha fazla satmaya başlayacaktır. Hatta internet satışları, kitabevlerinin taleplerini de etkileyecektir. Bu sistem ile birçok amatör yazarın kitabı güçlü satış rakamlarına ulaşmıştır. Size tavsiyemiz ilk başta metanetli olmanız. Çünkü her amatör yazar bu kadar şanslı olmaz, çünkü her eser yayın dünyasında ses getirecek kadar güçlü değildir. Sabırla beklemeli ve yayınevimizin satış ve dağıtım ağının geri dönüşlerini beklemelisiniz.

Peki eseriniz ilk yayınlanma döneminde satmadı ve kitapçılardan iadeler gelmeye başladı, o halde ne olacak? Biz her daim eserinizi zaten depolarımızda tutacağız ve diyelim ki bu süreçte eserinizin konusu ülke gündemine oturdu ve insanlar o kategoride aramalar yapmaya başladılar. Veyahut bir köşe yazarı eserinizi bir şekilde satın aldı ve okurlarına tavsiye etti. Veya bir başka satışları etkileyecek dinamik meydana geldi ve yayıncılar kitabınızı bir zamandan sonra talep etmeye başladı. O halde bu talepleri karşılamamız en geç bir günü bulacaktır. Canlanan pazarı sürekli ayakta tutmak için elimizden geleni yapacağız.

Peki böyle bir satış dinamiği yakalayamadık, o halde neler olacak? Seginus yayınları eserlerini yayınevinin kurucu taşları olarak görür ve zaten kendi vizyonuna yakışmayan eserleri basmaz. Satamayan eserlerimizi bu yüzden ara ara pazara sokarız, dağıtımcılara tekrar tavsiye ederiz, internette viral reklamlarını yaparız. Yani eserin satış dinamiğini bu sefer kendimiz oluştururuz.

İşte bu sebepler yüzünden Seginus Yayınları amatör yazarların yeni yıldızıdır. Kitap yayınlamak için ödediğiniz para artık matbaa hizmetleri ile sınırlı kalmayacak, her daim güçlü bir yayınevi desteği ile yayın dünyasında var olacaksınız.

Usta Yazarlar Paketinde Telif Haklarınız Konusu

Usta yazarlar paketi ile yayın dünyasına hızlı bir giriş yapmak isteyen yazarlarımız ayrıca kendi telifini yönetme şansına sahip olacaktır. Satıştan elde edilen gelirlerin tamamı yazarın hesabına yatacaktır. Ödemeler altı ayda bir yapılır. Eğer ki kitap kısa sürede baskısını tüketti ise altı aydan daha kısa bir sürede ödeme yapmamız mümkündür. Zaten kısa sürede baskısı tükenen eserlerimizin yazarları ile daha iyi şartlar altında masaya oturarak başka anlaşmalar yapmayı isteriz. Telif hakları makalemizde Seginus Yayınlarından kitap bastırmak isteyen yazarlarımıza ödemeler konusu detaylıca anlatılmıştır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

Biz Sizi Arayalım

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Sizi Hangi Saatler Diliminde Arayalım

Size Nasıl Ulaşalım ?
 Telefon E-Posta