seginus yayınları paketler

Yayın Paketleri


Seginus Yayınları olarak yazarlarımıza, eserlerini yayınlatmak için en uygun şartların bulunduğu ayrı ayrı paketler hazırladık. Bu sayede şiir kitabı yayınlatmak isteyen ve çalışma koşullarını daha nazik kullanan bir sanatçı, bütüncül yayım sistemi içeren bir pakete daha fazla ücret ödemek zorunda kalmaz. Veyahut sadece online kitapçılarda eserinin bulunmasını tercih eden bir yazar, arzu ettiği yayım politikası neyi gerektiriyorsa, o şartların ücretini öder.
Seginus’ta yayın paketleri sizin yayımlanma statünüzü belirleyici değildir. Bu yayınevi ile ortaklaşa çalışan her bir yazar zaten bizim için geleceğin büyük sanatçı adaylarından biridir. Bu yüzden yazarlarımız hangi paketi tercih ederse etsin mutlaka yayıncılık dünyasının kapısını aralayacak bir eşiğin dibindedir. Kitap bastırmak bizim için sadece bir ticaret aracı olmadığı için, siz hangi paketi seçerseniz seçin, size kitap yayınlatmak ile ilgili bütün imkanları sunacağız.

E-kitap yayınlatmak isteyen bir yazar adayımız Usta Yazarlar Paketi içeriğinde bulunan dağıtım faaliyetlerinden yararlanamaz. Kitapçıların raflarında yer alamaz fakat biz e-kitap talep eden sanatçı adayımız için bile hızlı bir tanıtım politikası düşleriz. Eser yayınlanma vakti geldiğinde ise mutlaka kitap kurtlarının bu e-kitaptan haberdar olmasını sağlarız. Online Yazarlar Paketi tercih eden bir yazarımızın ismini muhakkak sosyal medyada yazdığı konu ile ilgilenen okur kitlesinin ulaşabileceği yerlere koyarız. Bir şair, şiir paketi olan paketimizden yararlanmak isterse, bir romanı nasıl satıyorsak, şiir kitabını da aynı iştiyak ve dinamizm ile satmayı arzularız.

Sizde yukarıda linkleri bulunan yayım paketlerimizi inceleyerek hızlı bir şekilde size hangi yayım politikasının ve fiyatlarının uygun olduğuna karar verin ve en kısa zamanda bizi arayarak iletişime geçin.

 

Seginus Yayınlarından Kitap Yayınlamak İçin Sebepler

Usta Yazarlardan Oluşan Editörler

Belki de amatör bir yazar için bu dünyada ki en harika fırsatlardan biri usta bir editör ile istişare edebilme fırsatıdır. Çoğu zaman genç yazarlar ne kadar yetenekli olursa olsunlar, yaptıkları hatanın farkına varamazlar ve bu yüzden tıkanıp kalırlar. Eğer ki bu hatayı göremeyen kişilere, kurgu mantığı ile uzaktan yakından bilgisi olmayan kişilere danışırsa işte o zaman yazar bütün romanını veya öyküsünü yanlış bir temel üstüne kurmuş bile olabilir. Fakat bir editör, hatta yazar editör, daha önce böyle edebi vakalar ile karşılaştığı ve bir şekilde üstesinden geldiği için genç yazarı nasıl yönlendirebileceğini tecrübe ile bilmektedir.

Seginus Yayınlarında birden fazla editör mevcuttur ve hepside piyasada hali hazırda yazarlardır. Üç baş editörümüzün  ikisi projelerinde isimlerinin verilmesini tercih etmiyorlar fakat şunu bilin ki onlar çok önemli ve tanınmış yazarlar.

Seni Anlayan Tasarımcılar İle Çalış

Seginus Yayınlarındaki yazar-tasarımcı ilişkisi şudur; yazar hayalinde ki resimleri anlatır, tasarımcı o hayalleri yayım dünyasının gerçekleri, dinamiklerine göre hayata geçirir. Yayınevimizin kitap yayınlatmak isteyen yazarlara sunduğumuz en büyük armağan onları dinlemek ve eserlerini yazarken hayal ettikleri tasarımları grafiksel düzeyde apaklara veya iç düzene adapte etmek.

Yaptığımız en iyi işlerden birinin satabilecek kitaplar tasarlamak olduğunu düşünüyoruz. Kozyatağı’da bulunan ofisimizde işinin ehli tasarımcılar kitabınızı inceleyecekler ve konusuna göre raflarda nasıl durması gerektiğini düşleyerek, sizin fikirlerinizi de alarak harika bir kitap oluşturmak için çalışacaklar.

İlgili Yayıncılar

Destekli Kişisel Yayıncılık adı altında son zamanlar birçok firma kuruldu. Açıkçası yayıncılık dünyasını, kitapların dünyasını dolandırıcılık merkezine dönüştüren birçok firma da bunların arasında türedi. Fakat işlerini güzel yapan firmalar sayesinde birçok yeni yazar ülkenin yayıncılık piyasasına kazandırıldı. Seginus yayınları ödemeli yayıncılık sektörüne yeni bir soluk getirmek istiyor. Çünkü Seginus yayıncıları olarak bizde önceleri yayınevleri mağdurları olmuş kişileriz. Bu sebeple kitap bastırmak isteyen yazar adaylarına empati yapmamız ve onları anlamamız çok kolay.

Yayıncılık vizyonumuzu amatör yazarların ülkeye kazandırılması fikrinin üzerine kurduk. Bizim için Seginus Yayınları’na gelerek editör onayını alan her yazar geleceğin büyük yazar adayıdır ve yayınevimizde bu şekilde karşılanıp muamele görürler. Yayım parasını aldıktan sonra size herşeyin çok kötü gittiğini ve bunun sebebinin siz olduğunu söyleyen kişilerle çalışmamaya özen gösterin

Telifli Yazar Olma Fırsatı

Seginus Yayınları ile klasik yayınevlerinin sunabileceği fırsatlardan daha fazlasını elde edebileceğinizi söylemiştik. Bu fırsatları elde etmek içinse yapmanız gereken tek şey bize eserinizi yollamak. Fakat eğer ki bütün süreçlerden sonra eserinizi bastırıp, yayınlayıp birde baskısı bitene kadar satıldıysa; o halde ekstra bazı fırsatlar elde etmeniz sözkonusu. Eğer çok satan bir yazar olursanız daha Seginus’tan adımınızı dışarı atmadan size bir yazar menajerliği hizmeti sunuyoruz. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için yazar menajerliği makalemizi okuyabilirsiniz.

Tanıtım-Reklam Avantajları

Bizler reklamcılık işinden geliyoruz. Yani bir eserin nasıl tanıtılacağı ve nasıl pazarlanacağına dair tecrübelerimiz, piyasa bilgilerimiz mevcuttur. Eserinizin nasıl satabileceğini, hangi yolları izlemek gerektiğini biliyoruz. Bunun için bize gereken  öncelikle kitabınızın içeriğinin sağlıklı bir metin olmasıdır. Sonrasında kendi çabalarını veren güçlü bir yazar gereklidir. Belki çok daha ciddi bir çalışma ve daha uzak kesimlere tanıttığımız eseri duyurmak için reklam paketlerimizden birini seçmelisiniz. Beraber sistemli bir pr çalışması yaparak en az ücret ile en çok kişiye isminizi duyururuz. Seginus yayınları sizi zirveye taşımak için reklam paketlerinden yararlanmaya davet ediyor.

Baskı Sonrası Destek

 Birçok destekli kişisel yayıncılık firmasına kitap bastırmak için başvuran yazar ödeme sonrası yalnız bırakıldığını iddia ediyor. Evet kitapları hazırlanıyor, basılıyor, bir miktar dağıtıma veriliyor. Fakat yayıncılık işi zaten kitap basıldıktan sonra başlıyor. Yazar ve eseri yayım sonrası yeterince desteklenmezse, çıkan kitap ne olursa olsun nitelik olarak ozalitçide  hazırlanmış bir drafttan farksız oluyor.

Seginus Yayıncılık kitap yayınlamak işine uzun bir süreç olarak bakıyor. Kitap bastırmak işin sadece ilk aşaması. Sonrası eseri pazarlayabilmek ve satabilmekte. Bunun içi ise sabır ve yayıncılık tecrübesi gerekiyor. Gerekirse sadece bir eseri satabilmek için toplantılar yapılır ve dağıtımcılar ve pazarlama müdürleri eserin nasıl satabileceğini tekrar düşünürler.

Seginus yayınlarının ödemeli kişisel yayıncılık sektöründe ki en büyük artısı; kitap bastırmak için değil kitap satmak için sektöre giriş yapmış bir yayınevi olmasıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (49 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

Biz Sizi Arayalım

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Sizi Hangi Saatler Diliminde Arayalım

Size Nasıl Ulaşalım ?
 Telefon E-Posta