seginus yayınları paketler

Hizmetlerimiz


Editöryal Hizmet

Editöryal olarak kitabınızın yeniden biçimlendirilmesi, size hiç düşünemeyeceğiniz kadar büyük bir yarar sağlayabilir. Günümüz edebiyat dünyasının çok satan büyük yazarları, eserlerini güçlü editörlere emanet ederek kurgularının gerçekliğini perçinlerler. Hatta öyle ki; yayıncılık piyasasında ancak amatör yazarlar haricinde bütün profesyoneller editörler ile çalışmaya oldukça heveslidirler. Birçok büyük yazar kusursuz metinlerini kendisini okuma körü olduğu noktalarda uyaran editörleri sayesinde yazarlar. Bizde size gerçekten kaliteli bir editör hizmeti sunuyoruz. Bu hizmet ile metinlerinizi kusursuz hale getirebilirsiniz. Tabii ne kadar talep ederseniz o kadar editör dokunuşu olacaktır. Fakat şöyle düşünün ki; editörümüz piyasa şartlarını bilen, neyin bir kitapta olması veya olmaması gerektiğini tecrübe ile kavramış, hikaye dinamiklerinin zamanlamasını, karakter derinliğini, diyalog bütünlüğünü önüne gelen bir metinde hemen tahayyül edebilen kişidir. Ve sizi senelerce ileri götürecek yardımları olabilir. Editör hizmetlerimiz için daha fazla bilgi almak için editörlük sayfamıza bakabilirsiniz.

Mizanpaj-Dizgi

Mizanpaj bir kitabın iç dizgisi manasına gelir. Yayıncılığın önemli alanlarından biridir. Çünkü okumak meşakkatli ve dikkat gerektiren bir iştir. Bir okuyucuyu iyi bir eseri okurken kelimelerin büyüsünden başka hiçbir şey yakalamamalıdır. Yani yazının okunaklı ve dikkat dağıtmayan bir düzende göze hoş gelmesi mutlak şarttır. Bir mizanpajcı mutlak surette fntlar ve biçimlendirmede okuyucunun fikirlerinin ve zevklerinin ne olduğunu bilerek işlem yapan ustadır. Kitabınız bittiğinde sizde göreceksiniz ki; konuya, unsurlara göre yerleştirilmiş dizgiyi okurken fark etmek mümkün olmayacak. Bu da bu mizanpaj işinin sırrıdır. 

mizanpaj seginus yayınlarıkitap baskısı

Kapak Tasarımı

Bir kitabın oluşmasında görsel olarak en önemli unsur budur. Çünkü okuyucu amatör bir yazarın kitabı ile her şeyden önce dış sureti ile buluşur. Bu ilk buluşmada bütün yük kapaktadır. Bu yüzden mutlak surette kitap kapağının yazarın yeteneklerini, konusunu yansıtan bir çarpıcılıkta olması gerekmektedir. Okuyucu eseri raftan ellerine aldığında amatör bir kapak ile karşılaşmak yerine, geleceğin büyük bir yazar adayının ilk eserine bakmalıdır. Bu da reklam kökenli bir firma olarak bizim ihtisas alanımıza giriyor. Yani muhakkak suretle kapağınızın en iyi görsellikte olmasına özen gösteriyoruz. Hatta telifli resim sitelerinden (shutterstock, deviantart…) görselleri kendi imkanlarımız ile size yansıtmadan satın alıyoruz ve muhakkak suretle fontundan baskısına kadar kusursuz bir kapak ile okuyucularımızın karşısına çıkmak istiyoruz. O halde size çok daha klas kapaklar için başka seçeneklerimizde olduğunu belirtmeliyiz.

seginus yayınları kapak tasarımı  kitap baskısı

Lokal Lak: Kitap kapağında arzu ettiğiniz belirli yerlerin; yazılar, resimler veyahut sadece bir yıldırım efekti… Arzu edilen bölgenin parlak basılmasına matbaacılıkta lokal lak denilir. Kitabınızın fark yaratan cilalı, parlak bölgesi tasarımınızı baştan aşağıya daha mükemmel bir görünüme kavuşturabilir. Baskınıza lokal lak eklettirmek isterseniz sizden her baskı adedi için 1,5 tl fazladan ücret talep ediyoruz.

Gofre: Mesela kitabınızın ismi ‘Soğuk Geceler’. Harika bir tasarımı var ve siz sadece yazı bölgesinin kabarık ve dokunulduğunda ve bakıldığında fark yaratan biçimde olmasını istiyorsunuz, o halde gofre baskı sizin için harika bir çözüm. Baskınıza gofre eklettirmek isterseniz sizden her baskı adedi için 1,5 tl fazladan ücret talep ediyoruz.

Yaldız: Klasik yaldız süslemesinin kitap kapağınızda olduğunu düşünün. Parlak ve istediğiniz renkte. Mükemmel bir seçim olabilir. Baskınıza lokal lak eklettirmek isterseniz sizden her baskı adedi için 1,5 tl fazladan ücret talep ediyoruz.

Aslında Seginus Türkiye’nin tecrübeli matbaalarından biri ile çalıştığı için standart kapak baskımız bile sizi yeterince etkileyecektir. Unutmayın yukarıda saydığımız baskı çeşitleri standartların ötesinde tasarımlar içindir ama standart bir kapak ile piyasanın %90’ının kullandığı ölçüleri biz zaten size sağlıyoruz.

Seginus Yayınları Kitap Kapağı Özellikleri:

Boyut: 13,5 x 21 cm

Kalite: 350 gr. Enzo kağıda parlak selefon veya mat selefon.

Renk: 4 renk baskı makinesi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

Biz Sizi Arayalım

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Sizi Hangi Saatler Diliminde Arayalım

Size Nasıl Ulaşalım ?
 Telefon E-Posta