seginus yayınları paketler

Yazar Menajerliği

Yayın 09 Haziran 2016 - 10:21 439 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Yazar Menajerliği

Seginus yayınları yazarlarını bir ticaret metâsı olarak görmekten çok edebiyat dünyasına yeni amatör yazarlar kazandırmak vizyonu ile yola çıkmıştır. Peki neden ödemeli yayıncılık tarzı ile yayım dünyasına giriş yaptığımız sorusuna gelirsek; günümüzde edebiyat dünyasında amatörlere yatırım yapmak oldukça zor bir iştir. Çünkü okuyucular alışkanlıkları gereği ve okumanın risklerinden birinin zaman+para harcamak olduğu düşünüldüğünde amatör yazarlara olan eğilimin birçok çekince ile buluştuğunu görürüz. Bu sebeple amatör yazarların elinden tutarak onların yazar menajerliğini yapmak, piyasaya tanıtmak, yayım dünyasında varlıklarını korumak, halka tanıtmak, tanınırlığı satışa dönüştürmek için bir yayıncının ciddi bir zamana ve yayınevini döndürecek sermayeye ihtiyaç vardır. İşte bu yüzden Seginus Yayıncılığı kurarken vizyonumuza hizmet eden en iyi kuruluşun ödemeli yayıncılık sistemine dayanan destekli kişisel yayıncılık metodu olduğunu düşündük. Böylece bize gelen yazarlar uzun süren editör okuması ve onay süreçlerinden kurtulacak; kibirsiz, mütevazi bir iş ortamında yeteneklerini derç ettiği eserini kısa zamanda ciddi bir çalışma ile okurlar ile buluşturma şansına sahip olacak.

İşte Seginusun kurucu değerlerinin altında yatan hizmet felsefesi budur. Kitap yayınlamak isteyen yazar adaylarına veya profesyonel yazarlara, bekleme mefhumu ortadan kalkmış ve sadece onların arz ve talebine uygun bir kuruluş olan yayınevinde ciddi bir düzlem üzerinden yayınlanma şansı sunmak. Seginusun bu kurucu değerleri size usta yazarların bile çalışmaktan zevk duyacağı profesyonel bir ekip ve hızlı bir yayınlanma haritası sunuyor. Sizde yazarlık hevesleriniz dinmeden çok kısa zamanda çok ciddi bir çalışma ile oluşturulmuş ve ortada kaderi ile yalnız başına bırakılmayan bir esere sahip olacaksınız.

Seginus yazar menajerliği ise zaten tam kitabınızın yayınlandığı an itibarı ile devreye girecek olan hizmetimizdir. Yazar menajerliği sayesinde eğer ki eseriniz ciddiye alınacak bir edebi değere sahip ise veya satışları eserin değerini ortaya çıkaracak derecede ciddi boyutlarda ise editörlerimiz hemen yazarımıza başka bir yayınevi veya telif ödenen bir yazar olma fırsatını sunuyor. Böylece yazar hiçbir zaman yayın dünyasında ki dinamiğini kaybetmeden her daim bilinirliliğini artırma şansına sahip oluyor. Ve eğer ki başarılı olursa başka bir yayıncı kapısına gitmeden içinde bulunduğu kuruluş tarafından değerlendirilme şansına erişiyor. Amatör bir yazar için en değerli şey etrafında her daim onun gelişen yeteneklerini değerlendirebilecek usta yayıncılara, yazarlara ihtiyaç duymasıdır. Seginus bu fırsatı kendinden eser çıkartan her yazarına cömertçe sunuyor. Yazarlarımız sadece bize danışarak yeterli eser tecrübesi ve yayıncılık deneyimine ulaşabilir ve başarıya yakınlaştığı takdirde yazar menajerliği hizmetlerimizden ücretsiz yararlanabilir.

Telif Ödemeli Yazar Menajerliği

Telif ödemeli yazar menajerliği Seginus Yayıncılığın sektöre getirdiği en özel yeniliklerden biridir. Destekli kişisel yayıncılık dünyasında birçok yazarın şikayet ettiği ve ağzının çokça yandığı konu yazarların kitapları basıldıktan sonra kaderlerine terk edilmesidir. Yazarın en çok tecrübe ve yayıncı deneyimine ihtiyaç duyduğu vakit olan yayınlanma sonrası süreçte böylesine yalnız kalmak, eserin neredeyse hiç yayınlanmamış olmasına bedeldir. Çünkü satılmayan bir eser, okunmayan bir eserdir.

Biz de belirli bir noktaya kadar bu hizmetlerin dışına çıkamıyoruz. Yani eseri profesyonel yayıncılık tecrübesi ile yayınlayıp piyasaya ve kitapçılara dağıtımını gerçekleştiriyoruz fakat bundan tatmin olmayacak yazarlarımız için telif ödemeli yazar menajerliği adında bir hizmet geliştirdik. Bu hizmetin esası yazara tamamı ile verilen telif ücretinin (eserin fiyatı üzerinden iskontolu fiyatı %40) %30’luk kısmını talep ediyoruz ve yazara sadece satışlarının %10’luk kısmını veriyoruz. Geriye kalan ücreti ise satış sorumlularına prim bedeli olarak vererek satışınız için gerekli olan piyasa dinamizmini yaratmak üzere bir Pazar oluşturuyoruz. Böylece satışınızdan gelir elde edecek olan satış pazarlama sorumlularımız eserinizin satış grafiklerini artırmak için çabalıyor ve kitabınızın satış pazarını genişletiyor.

Eğer bu hizmetimizden yararlanmak isterseniz bize sadece Telif Ödemeli Yazar Menajerliği hizmetini de arzu ettiğinizi belirtmelisiniz.

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 puan verildi, puan: 5,00 üzerinden 5)

ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siparişe Göre Eserin Basılsın

Günümüzde kitapçılık sektörünün bir bölümü online kitap satış sitelerine kaym...

Kitap Bastırmak İstiyorum

Amatör yazarlar ülkemizde de hatırı sayılır bir zamandır destekli kişisel yay...

Dağıtım Ağımız

Seginus yayınlarını seçmeniz için en iyi sebeplerden biriside...